Jak się przygotować do spotkania z projektantem strony www?

Zasady budowania stron przez web developerów różnią się niejednokrotnie. Jednak istnieje pewien sprawdzony szablon działań. 

Dobrą praktyką fazy projektowania strony jest rozbicie jej na 2 odrębne tematy. Design i UX (angielski. User Experience). Oczywiście traktując stronę internetową jako współczesne narzędzie marketingowe niezbędnym staje się opisanie jak przygotować ją pod kontem osiągania wyznaczonych celów. Ale o tym napiszę w następnym, odrebnum artykule

Design strony możemy uszczegóławiać bardzo głęboko, ale zaczne od początku, czyli od Layoutu (siatki elementów i jej zachowań ) naszej nowej strony. 

Skoro interesujesz się procesem tworzenia skutecznej strony, być może słyszałeś już o responsywnosci stron polegającej na przebudowie siatki elementów np: "<div>" w taki sposób, aby każdy z nich zmienial swoją pozycję oraz rozmiar w zależności od rozdzielczości ekranu urządzenia, na którym jest aktualnie wyświetlany. Główna zaletą stron responsywnych jest czytelnosc i przejrzystość. Skalowane są również inne elementy strony takie jak: grafiki i zdjęcia, czcionka, przyciski, pola formularza, pozycje menu. Określenie skalowane zostało użyte tu celowo, ponieważ w większości przypadków np. grafiki są pomniejszane a przyciski i pozycje menu są zazwyczaj powiększane.

Grafiki

Brand

Logo

Czcionki

Kolorystyka

Trendy w branży tworzenia stron

Trendy w branży tematycznej tworzonej strony

 

 

UX

 

Ostatnio zmienianywtorek, 29 maj 2018 22:52

Aplikacje i serwisy internetowe

To roządne, aby współpracować z firmami z regionu. Nawet w tak terytorialnie elastycznej przestrzeni jaką jest internet, dobrze jest skorzystać z tradycyjnej, najskuteczniejszej formy komunikacji - spotkania.

Najnowsze Referencje

Strona internetowa salamandra-bialystok.pl powstała szybko, profesjonalnie i dokładnie tak jak chciałyśmy. 

M.Jarominska

Infolinia

Poznaj szczegóły oferty, zapytaj o rabat lub umów się na spotkanie

+48 22 246 41 61